Höje-Taastrup’a sigorta gibi aday

253

21 Kasım’da Danimarka’da yapılacak yerel seçimlerde, Høje Taastrup Belediye Meclisi Üyeliği için Lokallisten’den aday Muammer Başoda, seçim hedeflerini açıkladı.

Muammer Başoda’nın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

(Devamı aşağıda)

“Sevgili Taastruplu hemşehrilerim,

Muammer Başoda olarak belediye seçimlerinde Taastrup’tan adayınızım.

Sigortacılık mesleğimden dolayı pek çoğunuzla tanışıyoruz.

Bugüne kadar bana duyduğunuz güvenden cesaret alarak belediyecilikte de size hizmet etmek için oylarınıza talip olmaya karar verdim.

Hepimizi ilgilendiren ve vicdanlarımızı rahatsız eden önemli bir konu çocukların ailelerinden alınması.

Biliyorsunuz böyle şeyler yaşandı ve yaşanıyor. Seçilirsem bu konuyla ilgili kampanyalar düzenlemek dahil bazı girişimlerde bulunacak ve çocukların ailelerine dönmesi için çalışacağım. Bu huzurumuzu kaçıran kritik bir mesele, bunu bir kenarda bırakmamalıyız.

Toplumumuzun gettolaşma, çeteler ve toplumla kaynaşma gibi birçok sorunları var. Gençlerimizin sorunları daha da büyük. Seçilirsem gençlerimizin çetelere katılımına engel olmak ve meslek sahibi olmalarını temin etmek için var gücümle çalışacağım.

Ayrıca evimizde başköşede yeri olan yaşlılarımıza her anlamda daha iyi şartlar sağlamak için de çalışma sözü veriyorum.

Çocuk yuvaları belediyelerin önemli hizmetlerinden birisi. Çocuklarımıza daha iyi yuva şartları ve pedagoglara daha iyi imkanları sunmak hedeflerimden birisi.

Gettolaşmaya karşı Danimarkalılar ve yabancıların Höje Taastrup’ta kaynaşmasını sağlamamız lazım bunun için de çalışacağım.

Son olarak minareli yeni bir cami inşasının da hedeflerim arasında olduğunu ve bunun için çalışacağımı ifade etmek istiyorum.

Ne yapacağımı biliyorum, sizin tevecühünüzle seçilirsem bu hedefler için elbirliğiyle çalışacağız.

Hepimiz için hayırlı bir seçim diliyorum.”

(Sponsorlu içerik)